loader

Kokią vaizdo stebėjimo kamerą – sistemą rinktis?

 

Rinkoje vaizdo stebėjimo kamerų / sistemų asortimentas platus. Bet pradedant vertinti kiekvieną situaciją ir poreikį individualiai – situacija keičiasi. 

 

Kam bus skirta kamera? 

  • buitinės kameros namų stebėjimui: augintiniai, vaikai, senyvi šeimos nariai;
  • slaptos kameros;
  • sodui ar sodybai;
  • įmonių darbo optimizavimui: turto saugumui;  biurų, kavinių vaizdo stebėjimui; gamybinių patalpų stebėjimui; darbuotojų stebėjimui; 
  • transporto stebėjimui;
  • kameros visuomeninių pastatų ar teritorijų stebėjimui: mokyklos, ligoninės, parkai;

 

Lauke ar viduje bus kamera naudojama?

Jei kamera bus naudojama lauke, privalu ir rinktis laukui skirtas kameras. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad laukui ar viduje skirtos kameros nesiskiria, bet laukui skirtos kameros yra atsparios temperatūrų pokyčiams, santykinės oro drėgmės svyravimams, saulei ir kitoms kintančioms oro sąlygoms. Laukui skirtų kamerų jokie oro sąlygų pasikeitimai vaizdo perdavimo neįtakos. Jei vidui skirtas kameras naudosite lauke, jų veikimo laikas labai ženkliai sutrumpės. 

 

Kokio ryškumo reikia naktinio vaizdo?

Ar aktualu matyti spalvas, mašinų numerius, žmonių veidus …. Naktinis vaizdas skirtingų kamerų labai stipriai skiriasi. Jei norite ryškaus naktinio vaizdo – reikalingas didesnio jautrumo objektyvas. 

 

Ar verta rinktis kamerą su atminties kortele?

Jei montuosite vieną ar  dvi kameras – galite rinktis su atminties kortele. Tačiau jei bus didesnis kiekis kamerų – nepatariame. Intensyviam (nuolatiniam) vaizdo įrašymui, atminties kortelė yra labai nepraktiškas sprendimas, nes ji  greitai susidėvės, dėl  įrašų ciklų limito. Jei turite vieną ar dvi kameras ir nuolatinio vaizdo neįrašinėjate, o vaizdas įrašomas tik atsiradus judesiui – galima naudoti ir atminties korteles.          

Ar norite matyti vaizdą tiesiogiai?

Visos kameros gali transliuoti vaizdą tiesiogiai. Tam reikalingas internetas be duomenų limito toje vietoje, kur bus sumontuotos kameros. Jei interneto toje teritorijoje nėra, galima rinktis kameras su integruotu 4G internetu. Tačiau jos yra brangesnės. Šį sprendimą rekomenduojame, jei montuosite tik 1-2 kameras, nes kiekvienai kamerai bus reikalingas internetas. 

Ar pasirinkimo neapriboja kabeliai?

Jei laidai bus vedžiojami naujai, siūlome vedžioti LAN / internetinius kabelius ir rinktis IP kameras. IP kameros šiuo metu yra naujausias technologinis sprendimas su kokybišku vaizdu ir efektyviu signalo perdavimu. 

Jei jau išvedžioti koaksialiniai kabeliai – pasirinkimas susiaurėja. IP kameros netinkamos. Galite rinktis senas analogines sistemas arba technologiškai atnaujintus sprendimus: CVI / AHD / TVI  . Šios kameros puikiai dera su koaksialiniais kabeliais, turėsite pakankamai gerą vaizdą ir nereikės vedžioti naujų kabelių. 

Jei laidus išvedžioti nėra jokios galimybės – galite rinktis WIFI kameras, kurios signalą perduoda WIFI ryšiu. Tam turėsite užtikrinti belaidį ryšį patalpoje ar teritorijoje, kurioje bus kameros. Šis sprendimas nepraktiškas didesnėms teritorijoms ar didesniam kamerų tinklui. 

Kokie atstumai tarp kamerų?

Jei stebimi objektai nutolę gana dideliu atstumu (skirtingi miestai, rajonai, šalys), ir šį kamerų tinklą norėsite apjungti ir stebėti vienoje vietoje, turite rinktis tik IP kameras. 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *